Як читати книгу

 Як читати книгу...

Читати треба не поспішаючи, уважно, замислюючись над кожним незрозумілим словом. Інакше ви неправильно зрозумієте книгу./Files/images/rybuf.jpg
2. Розвивайте своє уявлення. Письменник, створюючи художні твори, вибирає самі необхідні і лаконічні слова. Ви бачите великий, незвичайний світ чужими очима того, хто багато подорожував, пережив, багато знає. Прочитавши книгу ви станете досвідченішими.
3. Читайте вдумливо. Зустрівши нову, цікаву думку, постарайтеся зрозуміти її, подумати, чи погоджуєтесь ви з нею. Одна глибоко продумана книга варта багатьох книг, прочитаних поверхово.
4. Поміркуйте, що хотів сказати автор своєю книгою, яка головна думка, ідея.
5. Подумайте і над заголовком книги. Що автор хотів сказати в ній?
6. Уважно розглядайте ілюстрації. Це доповнить ваше уявлення про прочитане, допоможе краще зрозуміти почуття героїв./Files/images/книгаur.png
7. В багатьох книгах є вступні статті, передмови. Читайте їх. З передмови можна дізнатись для кого призначена книга, про історію її створення, про достовірність фактів описаних в ній.
8. Не в кожній книзі є передмова. В таких випадках треба обов’язково ознайомитися з анотацією (тобто про що розповідається в книзі), розміщеною на звороті титульного аркуша або на передостанній сторінці книжки.
9. Післямова – найчастіше є в книгах, зміст яких начебто не закінчено або якщо доля книжки чи її автора вимагають додаткових пояснень.
10. Ведіть щоденник читання, де записуйте відомості про прочитану книгу. Чим сподобалась книга, які думки вона визвала. Пройде час, забудуться імена героїв, автор і назва книги, а відкриєте щоденник читання і все згадаєте.


Немає коментарів:

Дописати коментар